37551464_631689900531685_4331720714131341312_n

Masz czasem tak, że zastanawiasz się, jak naprawdę wygląda skład Twojego ulubionego produktu? Czytasz te niezrozumiałe wyrazy, studiujesz etykietę i tak właściwie… nadal nie wiesz o co chodzi? A gdyby tak stworzyć kosmetyk… samodzielnie? Pewnie od razu pomyślisz sobie: ale skąd ja wezmę miarki, jak ja odważę składniki, skąd mam wiedzieć ile czego nasypać. Ba! Skąd ja wezmę produkty?
I tutaj z rozmachem wchodzi marka @mazidla (cała na biaaaało ), która ma wszystko do stworzenia takiego kosmetyku, jaki tylko zechcemy! Jedyne co nam potrzebne to pipetka, łyżeczka, kawałek blatu i własne ręce (oczywiście wszystko musi być czyściutkie, dodatkowo zdezynfekowane spirytusem ratyfikowanym – ale to chyba oczywiste) i można zacząć… tworzyć! ❤️ @mazidla dają nam odmierzone, świetnie zapakowane składniki, buteleczki, atomizery i dokładną instrukcje przygotowania specyfiku. Ja wybrałam produkty do włosów, zaczęłam więc od keratynowego serum. Przygotowanie mazidła było nie dość, że bardzo proste, to dodatkowo spełniło moje dziecięce fantazje o zabawie w małego chemika ‍ Połączyłam składniki zgodnie z instrukcją, ogrzałam je w gorącej wodzie, poczekałam jeden dzień i… miałam swój pierwszy, własnoręcznie zrobiony kosmetyk.
Pokochałam tę metodę, a wręcz zabawę, bo nie dość że mam 100% pewności co w moim kosmetyku się znajduje, czuję dumę że zarobiłam go SAMA to do tego bawiłam się fenomenalnie! A wiecie co jest najlepsze? Że takie serum naprawdę pomaga. Przewińcie palcem w bok i sami zobaczcie składniki. Prawdziwa keratyna, aloes, hydrolat lipowy, ocet ziołowy. Po prostu bomba!
Podoba Wam się taka alternatywa? Myślę, że następnym razem pokażę Wam proces tworzenia takiego serum, bo mam jeszcze parę wersji do wypróbowania. Co o tym myślicie?
______________________
#mazidla #kosemtykinaturalne #diy #tutorial #doityourself #craft #creative #hairstyle #haircare #healthyhair #hairlife #hairproducts #naturalhaircare #handmadecosmetics #skladnikikosmetyczne #beautyblogger #bblogger #beautyblog #instabeauty #motd #gatheringthings #eco #ecofriendly #zrobtosam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *