Sukienka retro z lat 20′ w nowoczesnym świecie.

Sukienka retro w nowoczesnym świecie.

Retro sukienka z lat 20′ to temat, który w nowoczesnym świecie wraca jak bumerang. Bez względu na to w jakich latach żyjemy, lubimy wracać do tego co jest vintage i niesie za sobą pokłady fajnego klimatu. Dziś chętnie sięgamy po pinup, burleskę, lubimy maskarady, musicale. To wszystko sprawdza się nie tylko na imprezach przebieranych. Bo można z powodzeniem stworzyć stylizację retro, ale taką która świetnie sprawdzi się w obecnych czasach.

Dlaczego wybieramy sukienkę retro z lat 20′ i nie tylko? Bo przenosi nas w inne czasy? Myślę, że bardziej chodzi tu o ponadczasowość pewnych form i wzorów. Są kroje, które wpisały się na stałe w pewne kanony i sięgając po nie, czujemy że robimy coś fajnego. Elementy vintage pomagają nam też wyrazić swój styl. Podkreślają charakter i dodają animuszu. To w dużej mierze ta modowa odwaga o której często mówię. Wiele osób zwyczajnie lubi czerpać z dawnych czasów, bo jak to się mówi… “taki mają klimat”, a ja uważam, że to wspaniałe. Zawsze zachwycam się dziewczynami, które w swojej szafie mają spójne stylizacje nawiązujące do konkretnej epoki w modzie. Z wyjątkowym uśmiechem patrzę na kobiety które potrafią tak się bawić dodatkami i sukniami, że wyglądają jak wyrwane np. z lat 20′.

A już na koniec – suknie retro w nowoczesnym świecie to nawiązanie do klasyki filmowej, do wydarzeń kulturalnych, które odcisnęły na stałe piętno na naszym, obecnym życiu.

Dlatego sama często sięgam po takie stylizacje i lubię się nimi bawić.

Sukienka retro w nowoczesnym świecie.

GDZIE MOŻNA ZAŁOŻYĆ SUKIENKĘ RETRO z lat 20′?

W zasadzie zastanawiałam się nad tym dość długo. Z perspektywy czasu jednak nie rozumiem kompletnie dlaczego. Wszak już od dawna wszelkie modowe granice są ruchome i możemy poruszać się ze swoimi stylizacjami swobodnie między wydarzeniami. 

Wieczorowa stylizacja z lat 20′ czy 30′ nie musi od razu być… aż tak mocno osadzona w klimacie jak sukienka, którą chce Wam tu pokazać. Oczywiście można jedynie przemycić elementy z dawnych lat. Jednak ja zdecydowałam się na wybór czegoś bardzo osobliwego, bardzo wystawnego i bardzo… kobiecego.

Sukienka nakrapiana cekinami, z tiulem od połowy uda to prawdziwa perełka. Nie dość, że suknia retro w naszym nowoczesnym świecie przenosi nas przewrotnie wprost do roku 1920, to pozostawia za sobą niezapomniane wrażenie czegoś luksusowego. Nosząc ją na sobie poczułam się jak w Wielkim Gatsbym, chciałam tańczyć, bawić się… i kusić. Bo jej krój jest bardzo kuszący.

Z powodzeniem sprawdzi się na zabawach tematycznych, w karnawale, na balach i bankietach. Wszelkie tematyczne wydarzenia kulturalne to też dobre miejsce, gdzie można ją założyć. Luksusowy wypad bądź randka? Owszem, byłaby idealna, w końcu to najlepszy wybór kiedy chcemy czuć się wyjątkowo. Jestem pewna, że fanki sukienek retro mogłyby też rozważyć taką suknię jako ubiór panny młodej. Jako gość bym jej nie założyła. Jest zbyt jasna i zdecydowanie zbyt strojna, mogłaby przyćmić pannę młodą. 

Nie pierwszy raz poprzez suknię próbowałam stworzyć swoją “bajkę” czy też wykreować świat, którym chętnie dzieliłam się przed obiektywem. Możecie zobaczyć to tutaj:

Subiektywna lista TOP 10. Ja, sesje zdjęciowe i fotomodeling.

 

Sukienka retro w nowoczesnym świecie. Sukienka retro w nowoczesnym świecie.
Sukienka retro w nowoczesnym świecie.

KLIMATYCZNE MIEJSCA W NOWOCZESNYM ŚWIECIE

Nie mogę pominąć, jednej bardzo ważnej kwestii. 

Kiedy mówimy już o tym, gdzie się wybrać, gdzie sukienka retro z lat 20′ w nowoczesnym świecie się odnajdzie, musimy mieć też na uwadze to GDZIE takie miejsca znaleźć. Tutaj po głowie chodził mi przede wszystkim wystrój, ale szukanie nowym miejsc na mapie Opola przyniosło też nie małą niespodziankę na innej płaszczyźnie. Tym razem była to płaszczyzna kulinarna.

Dlatego wraz z Panią fotograf wybrałyśmy się do niebanalnego pałacu, osadzonego w zielonym ogrodzie.

TRATTORIA IL GIARDINO

ilgiardino.opole.pl

Nazwa Trattorii Il Giardino oznacza Ogród, którym nasz lokal otoczony jest z każdej strony. Zainspirowani przez naszego Szefa Kuchni sporą dawką pozytywnej energii, postanowiliśmy wyodrębnić na opolskim rynku kulinarnym kompletnie nowy lokal skoncentrowany na daniach kuchni włoskiej. Od teraz z przyjemnością chcemy zaoferować Państwu wykwintne dania składające się z owoców morza, ryb, mięs oraz prawdopodobnie najlepszą tradycyjną pizzę neapolitańską w mieście!
ŹRÓDŁO: STRONA RESTAURACJI

Restauracja może poszczycić się wybitną kuchnią, ale nie wolno zapominać też o pięknych wnętrzach. Usytuowana jest w pałacowych salach, które przenoszą nas w królewski klimat. Dania wykonane ręką mistrza kuchni możemy też zjeść też we wspomnianym ogrodzie, w którym czujemy się po prostu spokojni i wyluzowani. Jest tam też altana z malunkiem na suficie, jest fontanna, są rzeźby. Kochani to jest miód na oczy moje, bo takie miejsce usytuowane w moim ukochanym Opolu, w tak dobrym stanie zasługuje na hałas.

Wnętrza restauracji są zachowane w jasnych barwach. Na ścianach znajdujemy zabytkowe malunki i lustra, okna zdobią ciężkie kotary. Jest wykwintnie, ale też przytulnie. Troszkę jakbyśmy znaleźli się w innych czasach. Cofnęli się właśnie do lat 20′.

Bez względu na to czy jesteście fanami owoców morza, past, pizzy czy mięs – znajdziecie tam coś dla siebie. Doświadczona grupa osób duma tam nad tym, jak nam dogodzić w sensie… tfu! Naszym kubkom smakowym. I dba również o to, żebyśmy poczuli się jak w domu.

Sukienka retro w nowoczesnym świecie. Sukienka retro w nowoczesnym świecie.

Sukienka retro z lat 20′ w nowoczesnym świecie…

… do dla mnie synonim klasy, szyku, kobiecości i dużej wyobraźni. Kobiety z dawnych lat zawsze kojarzyły mi się z siłą i hartem ducha, ze świadomością swojego ciała i intelektu. Właśnie lata 20′ w modzie tę siłę pokazują. Chciałabym czasem przenieść się do takich czasów, cieszę się więc, że taka sukienka mi w tym pomogła.

Sukienka:

ZAPAKA

One thought on “Sukienka retro z lat 20′ w nowoczesnym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email
Instagram